• Posted

Rijeka je u play-offu Lige prvaka

Nakon što je na Rujevici u uzvratu trećeg pretkola sa Salzburgom odigrala 0:0. U Austriji je bilo 1:1 pa su Riječani izbacili austrijskog prvaka zbog gola u gostima.

Prolaskom Austrijanaca momčad Matjaža Keka osigurala je i nastup u grupnoj fazi Europske lige. Rijeka je tako zaradila 50 milijuna kuna te ima priliku prvi put u klupskoj povijesti izboriti Ligu prvaka i zaraditi više od 100 milijuna kuna.

U uzvratnoj utakmici gosti su bili puno bolji i dominitli su, ali je uz dosta sreće i sudačku pomoć stigla do velikog uspjeha.

Salzburg je zabio dva gola, ali su oba poništena. I dok je prvi gol u 34. minuti opravdano poništen zbog zaleđa, pogodak Yaba u 55. minuti bio je regularan, no pomoćni sudac je pogrešnom odlukom spasio Riječane.

50 milijuna je očito bila velika kočnica igračima Rijeke u glavi. Bilo kako bili oni su u play offu i to je najvažnije.