person_outline
search
hrendeitpt
  • Posted
  • Read 2924 times

HAZU je društvo intelektualnih supozitorija!

Koristimo priliku da se pridružimo stavovima zastupnika Pernara i zastupnika Bunjca koji su tajniku, ove kvazi zajednice, Pavlu Rudanu rekli što ih spada.

Hanžekovićeva 'Hanza media' piše kako je 'Pernar bezobrazno izvrijeđao HAZU i akademike nazvavši ih kvazi intelektualcima. Mi ćemo se pridružiti stavu zastupnika Pernara i još dodati: intelektualnih supozitorija da ne kažemo bandita. Između ostalog zastupnik Pernar, iritiran izvještajem HAZU-ovog iritantnog tajnika Rudana, je rekao:

"Kakve koristi mi imamo od vaše znanosti? To je pseudo znanost, ona liči na znanost ali nije jer se ne bavi krucijalnim temama. Vi ste dekoracijski ured, kulturni manekeni i kvazi intelektualci jer pravi bi intelektualci govorili istinu o temama koje su bitne za naše društvo, a ne bi se bavili samo stvarima koje nemaju konkretne primjene i od kojih društvo nema nikakve koristi". Isto ili slično rekao je i zastupnik Bunjac.

Mnogi građani zapravo i ne znaju što radi HAZU i tko su članovi ove akademije?

Dakle, Upravu akademije čine predsjednik, dva potpredsjednika, glavni tajnik i ostali članovi.
Glavne violine ili banditi ovog društva, koji o svemu odlučuju, su predsjednik, dva potpresjednika i tajnik:

Zvonko Kusić, predsjednik Hrvatske akademija znanosti i umjetnosti i voditelj Zavod za imunologiju i genetiku tumora. Riječ imunologija odmah asocira na Imunološki zavod, a što su od njega napravili Silobrčić i ostala intelektualna oligarhija svi znamo, a zna i Kusić jer, među glavnim zadacima HAZU-a je poticanje i organizacija znanstvenih radova, objavljivanje rezultata istraživanja, grana ili područja od osobite važnosti za Hrvatsku.

Zar je Imunološki zavod prestao biti osobito važan za Hrvatsku pa su ga uništili. Je li 'bužanje' Jadrana, Slavonije, betonizacija Plitvičkih jezera, prašenje chemtrailsom, montaža Haarpova.....spada u Kusićevu i HAZU-ovu znanstvenu domenu rada?

Velimir Neidhardt, potpredsjednik HAZU-a i predsjednik Odbora za zaštitu dobara od nacionalnog interesa i predsjednik Odbora za imovinu.
Imali smo nedavno priliku vidjeti u kojem stanju je hrvatska imovina i kako se sramotno čuva i održava. Je li treba nešto više reći vezano za rad ovog akademika, predsjednika odbora za imovinu?

Jakša Barbić, HAZU  kapitalac i drugi potpredsjednik ovog zanimljivog društva, autor je pljačkaške privatizacije i pretvorbe. Protiv njega je podignuta kaznena prijava zbog pljačke Zagrebačke banke. Naravno, za ovaj privatizacijsko-pretvorbeni autorski 'znanstveni rad' nagrađen je između ostalog i mjestom u Nadzornom odboru ZABE.

"Kao što ne može istinski napredovati čovjek bez glave, bez zdrave pameti, tako ne može istinski napredovati ni narod bez zdrave i poštene inteligencije" citat je Alojzija Stepinca. Koja je točno bila cijena za koju je Barbić bio spreman odreći se svoga poštenja? Dovoljno je samo pitati kolika mu je plaća za to što sjedi u Nadzornom odboru ZABA-e, piše novinar Leo Buljan.

ZABA, zajednička hrvatsko srpska banka opravdanog i uvriježenog naziva “Mafijaška banka” služila je u ratu za pranje novca, šverc oružja….
Članovi NO ove banke nikad nisu protestirali protiv pljački koje je ta banka napravila iako postoje brojni dokazi koji potvrđuju da je preko ZABA-e bilo kriminalnih radnji.

Jedan od članova Nadzornog odbora ove mafijaške banke je i Jakše Barbić. 
Hrvatski intelektualci i akademska zajednica uvijek su uvijek bili prva linija svakog pokreta otpora u društvu. Sjetimo se Ljudevita Gaja, Miroslava Krleže… i svih drugih koji su svojim intelektualnim radom htjeli Hrvatsku učiniti boljim mjestom za život i borili se protiv nepravde.

HAZU je trebala biti društvo ljudi koji se bore za napredak ove zemlje, a ne vlastitoga džepa. To je zapravo i apsurd današnjeg društva jer su ljudi iz akademske zajednice zapravo sve ono protiv čega bi se trebali boriti. Oni su (čast iznimkama) zapravo intelektualni moderni banditi našeg društva, a ne časni predstavnici Hrvatske akademije znanosti i umjetnosti, najviše hrvatske znanstvene i umjetničke institucije utemeljitelja Josipa Juraja Strosmayera.

Zato koristimo priliku da još jednom pohvalimo zastupnike Živog zida, Pernara i Bunjca koji su tajniku ove kvazi zajednice Pavlu Rudanu rekli što je odavno trebalo reći i što ih spada.

Još ćemo dodati: Sramite se!

(10 votes)

Leave a comment

Donirajte

Amount: